5 najpredávanejších výrobkov všetkých čias

Len málo výrobkov a produktov sa môže pochváliť, že sú na trhovej scéne evergreenmi. Niekedy však stačí krátky čas a vysoká obľuba výrobkov aby sa stali naozaj predávanými. V tomto článku vám priblížime 10 najpredávanejších výrobkov všetkých čias. Výrobkov, ktoré navždy zmenili tvár zeme svojimi závratne vysokými predajnými číslami.

peníze

1.       Playstation– Herná konzola, ktorej sa predalo viac ako 344 miliónov kusov. Sony urobila skvelú konzolu, ktorá si okamžite získala srdcia hráčov po celom svete. Prvá Playstation bola vydaná v roku 1995 s 32 bitovým procesorom. V tej dobe išlo o najvýkonnejší procesor na trhu. Ešte aj dnes je Playstation veľmi populárnou hernou konzolou, ktorá sa neustále vyvíja a inovuje.

dolary

2.       Lipitor– Farmaceutikum Lipitor je liek upravujúci LDL (zlý) cholesterol v tele. Isde o liek, ktorého sa vo svete predalo neuveriteľných 141 miliárd balení. Firma Pfizer určite zarobila na tomto lieku pekný balík.

3.       Toyota Corolla– Legendárne auto od toyoty sa tešilo veľkej obľube medzi motoristami na celom svete. So 40,7 miliónmi predaných kusov sa zaraďuje medzi najpredávanejšie autá všetkých dôb. V skutočnosti ide o najpredávanejšie auto všetkých čias. To je titul, ktorým sa môže pýšiť práve firma toyota.

4.       Star wars– Film Star Wars (Hviezdne vojny) je legenda. Stal sa synonymom pre kultový film s vizionárskymi efektmi a pútavým, hlbokým príbehom. Kombinácia týchto faktorov z urobila z Hviezdnych vojen pojem, ktorý je hlboko zakorenený v modernej kultúre. Celkovo sa predalo 4,6 miliárd  kópií. To je závratne veľké číslo aj pre tak veľký hit, akým Star Wars nepochybne je.

bitcoin

5.        iPad – Čokoľvek so začiatkom na i urobilo veľký rozruch vo svete elektroniky. iPad od firmy Apple sa stal najpredávanejším tabletom všetkých dôb. Hneď od vypustenia do predaja sa zaradil medzi najpredávanejšie zariadenia vo svojom segmente.