5 najpredávanejších produktov posledných rokov

Mnoho skvelých nápadov bolo pretavených na skvelé produkty a výrobky so skvelými predajnými číslami. Mnohé iné naopak nikdy nezožali úspech, ktorý ich výrobcovia verili, že dosiahnu. Čo delí tieto dve skupiny výrobkov ? Odpovedať na túto otázku sa nám môže zdať ťažké. V tomto článku sa to snažíme uľahčiť cestou zoznamu 5 z najpredávanejších výrobkov posledných rokov. Možno pri prezeraní zoznamu nájdete nejaké spojitosti a pomôže vám to lepšie porozumieť povahe trhu.  Nech sa páči tu je náš zoznam:

hotovost

1.       Rubíkova kocka– Viac ako 350 000 000 predaných kusov. Všetci sme ju videli, všetci sme skúsili. Málokto prišiel na to ako funguje. Premeniť kocku na niečo tak kultové ako je rubíkova kocka si takéto predaje zaslúži.

2.       Harry Potter– 450 000 000 kníh predaných. Príbeh Harryho Pottera pozná naozaj každý. Získal si srdcia čitateľov na celom svete svojou magickou atmosférou a príbehu, ktorý vyzdvihuje hodnotu priateľstva. Je to dielo, ktoré navždy zmenilo tvár populárnej kultúry. Klobúk dole, pani Rowlingová.

3.       Thriller od Michaela Jacksona– Kráľ popu predal svoj najpredávanejší album v rozsahu 70 000 000 + kópií. To sú extrémne dobré predaje. Je to album, ktorý mal obrovský dopad na pop kultúru. A stále má. Dokonca aj po smrti svojho tvorcu, kráľa popu, Michaela Jacksona.

4.       Výrobky súvisiace so Super Mariom– Super Mario je postavička tešiaca sa veľkej popularite. Kultové hry a zábavný priemysel premenil Super Maria s viac ako 262 000 000 predaných kópií na poklad.

mince

5.       Zemiakové lupienky Lays– Zemiakové lupienky Lays ročne predajú viac ako 630 000 000 miliónov balení ročne. To je vskutku šialené číslo. Predávajú sa takmer na celom svete a všade sa tešia veľkej obľube. Firma Lays sa venuje širokej sponzorskej činnosti čím ešte viac zvyšuje svoje predaje.
Ako vidíte existujú výrobky, ktorých predaje dosahujú závratných rozmerov. Čo robí práve tieto výrobky tak obľúbenými ? Otázka, na ktorú odpoveď musíme nájsť každý sám.