Najkrajšie trasy pre jadzu na motorke (Slovensko)

Pod jazdou na motorke, respektíve pod vášňou z tejto jazdy si niekto predstaví možno iba silný motor a túžbu ovládnuť tieto hlučné stroje, ale verím, že mnohí motorkári pod tým vidia takisto spoznávanie našich krásnych slovenských ciest či skôr nášho slovenského kraja. A verte mi, určite existujú miesta, ktoré sú pre jazdu jednoducho lahôdkou. K bezpečnému a komfortnému spoznávaniu našich ciest však budete potrebovať okrem motorky tiež navštíviť obchod s kvalitnými motoprilbami https://www.eres-racing.sk/. Nielen bezpečie, ale aj pohodlie na cestách je totiž základom.

helma

Teraz však nastáva ten správny čas predstaviť si niektoré doporučené slovenské lokality a ich cesty, ktoré rozhodne musíte na svojej motorke navštíviť. Poďme na to a prajem šťastnú cestu!
Pezinská baba je vlastne iba kúsok od Bratislavy a akú krásu pre motorkárov ukrýva! Vlastne ukrýva nie je správny pojem, nakoľko táto trasa je v motorkárskych kruhoch relatívne dosť známa. Najmä v mieste jej výskytu, teda medzi Pezinkom a Malackami, kde miestni určite vedia, o čom je reč, ide o cestu a jej okolie, na ktoré môžu byť právom pyšní. Čaká vás asi 5 km jazda po asfalte začínajúc od hrdého kameňolomu a končiac pri vrchole. Musíme však upozorniť na niekoľko pomerne nebezpečných zákrut, čiže pozornosť nadovšetko.

závodní helma

Diaľnicu D1 pod Tatramijednoducho musíme spomenúť, tento článok by inak nebol kompletný. Krása tejto trasy je samozrejmosť, ale za zmienku takisto stojí bezpečnosť tejto diaľnice.
Donovalysa radia k jedným z najčastejších a najobľúbenejších priechodov, pokiaľ vravíme o Slovensku a jeho jazdcoch. Počítajte s cca 30-timi kilometrami, ktoré sa však nezaobídu bez strmého terénu, kedy vás po jeho zdolaní čaká nadmorská výška krásnych 960 metrov nad morom.
Spišský hrad, respektíve trasa okolo neho je takisto nezabudnuteľný zážitok. Pripomeňme, že máte výhľad na jeden z najväčších hradov v Európe.